Przedsiębiorcy z branży medycznej, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki we własnej działalności, ale też i ci, którzy planują rozwój firmy, muszą stanąć przed dylematem: w jaki sposób sfinansować planowane inwestycje? Najprościej wybrać jedno z rozwiązań: leasing sprzętu medycznego lub pożyczkę medyczną. Jakie są zalety każdego z rozwiązań?
Leasing na sprzęt medyczny
Leasing medyczny umożliwia sfinansowanie sprzętu medycznego (nowego lub używanego) do gabinetu lekarskiego, apteki, przychodni itp. Warto przy tym podkreślić, że przy finansowaniu sprzętu medycznego leasingiem, przedsiębiorca może skorzystać z preferencyjnej stawki VAT, w wysokości 8%, co automatycznie obniża wysokość raty leasingowej. Cała procedura odbywa się w formie uproszczonej, dlatego jest szybka i prosta. Co więcej, decydując się na finansowanie leasingiem, można skorzystać z atrakcyjnej oferty ubezpieczeniowej.
Jesteś zainteresowany ofertą leasingu na sprzęt medyczny? Możesz odwiedzić dowolną placówkę PKO Leasing, gdzie otrzymasz szczegółowe informacje. Możesz również wypełnić formularz na stronie, a wtedy skontaktujemy się z tobą i przedstawimy ofertę dopasowaną do twoich potrzeb.
Pożyczka na sprzęt medyczny
Pożyczka medyczna to alternatywa dla leasingu medycznego. Mogą z niej skorzystać wszyscy przedsiębiorcy, którzy działają w sektorze medycznym, a więc lekarze, pielęgniarki, stomatolodzy, optycy, protetycy itd. Warto przy tym podkreślić, że osoby, które zdecydują się na taką formę sfinansowania sprzętu medycznego, będą mogły liczyć na elastyczny harmonogram spłaty, a także szybki proces decyzyjny.
Sprzęt medyczny można sfinansować pożyczką w ramach programów gwarancyjnych, takich jak InnovFin i Cosme, które są współfinansowane przez Europejski Fundusz Inwestycyjny.
Leasing medyczny a pożyczka medyczna
Najważniejsza różnica między leasingiem na sprzęt medyczny, a pożyczką medyczną dotyczy tego, kto jest właścicielem sprzętu. W przypadku leasingu, właścicielem sprzętu jest finansujący, aż do momentu spłacenia wszystkich rat przez korzystającego. W przypadku pożyczki, właścicielem sprzętu jest klient, czyli przedsiębiorca, który zdecydował się wziąć pożyczkę na zakup sprzętu. Co więcej, leasing jest zdecydowanie łatwiej dostępny niż pożyczka. Z leasingu można skorzystać już od pierwszych dni działalności, a cała procedura przebiega w sposób uproszczony.