Leasing auta to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać wszyscy przedsiębiorcy, już od pierwszego dnia prowadzenia działalności. PKO Leasing, dzięki temu, że współpracuje z największymi dostawcami, może zapewnić klientom atrakcyjne warunki. To, na co mogą liczyć klienci, to minimum formalności i elastyczne warunki umowy, dopasowane do indywidualnych potrzeb. Jak wybrać najlepszą ofertę na leasing auta?
Rodzaje leasingu
Decydując się na leasing auta, można wybrać jeden z dwóch rodzajów leasingu: operacyjny lub finansowy. Właścicielem samochodu w każdym z tych przypadków pozostaje firma leasingowa, ale tylko w leasingu operacyjnym może dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Jednak leasingobiorca również czerpie korzyści z tego rodzaju leasingu – opłaty leasingowe, które ponosi zgodnie z umową leasingu, może wliczać w koszty uzyskania przychodu, dotyczy to również kosztów związanych z użytkowaniem danego przedmiotu leasingu. Po zakończeniu umowy, klient ma prawo wykupić samochód za wartość końcową wskazaną w umowie. W przypadku leasingu finansowego – inaczej niż w leasingu operacyjnym – prawo do dokonywania odpisów amortyzacyjnych ma nie firma leasingowa a korzystający i to on dokonuje amortyzacji, a po zapłaceniu ostatniej raty, za symboliczną złotówkę staje się właścicielem pojazdu.
Leasing auta – najważniejsze korzyści
Leasing to świetna alternatywa dla kredytu. Cała procedura jest bardzo prosta i szybka, a dodatkowo, nie wymaga angażowania własnych środków. Jakie są najważniejsze korzyści naszej oferty leasingowej?
• Szybkość
Samochód można odebrać już w 48 h od złożenia wniosku leasingowego.
• Ogólnodostępność
Oferta jest dostępna nawet dla tych firm, które działają krócej niż 3 miesiące.
• Niska opłata wstępna
Dla firm działających dłużej niż 3 miesiące, opłata wstępna może wynieść nawet 0%, dla firm działających krócej, wysokość opłaty może wynieść od 10%.
• Elastyczność
Umowę leasingową można łatwo dostosować do własnych potrzeb. Chodzi tu zarówno o okres finansowania, jak i wysokość miesięcznej raty.
• Proste zasady
Żeby zawrzeć umowę leasingową, trzeba dopełnić minimum formalności. Często praktykowana jest uproszczona procedura całego procesu.
Leasing auta krok po kroku
Zastanawiasz się nad leasingiem auta? Nie wiesz, którą ofertę wybrać? Wystarczy, że wypełnisz formularz na naszej stronie, w którym podasz kilka podstawowych informacji, a oddzwonimy do ciebie z konkretną propozycją. Jeśli zdecydujesz się na zaproponowaną ofertę i przedstawisz wymagane dokumenty, później już czeka cię tylko podpisanie umowy, a my sfinansujemy wybrany przez ciebie przedmiot leasingu. Dokumenty, których będziesz potrzebował do zawarcia umowy leasingu w ramach uproszczonej procedury to jedynie wniosek leasingowy i specyfikacja dotycząca przedmiotu finansowania. W przypadku standardowej procedury, dodatkowo będą potrzebne dokumenty finansowe leasingobiorcy.
Jak wygląda proces finansowania leasingu?
Jak wygląda finansowanie leasingu w przypadku procedury pełnej, a jak w przypadku procedury uproszczonej?
Jeśli chodzi o procedurę uproszczoną dotyczy ona zarówno leasingu operacyjnego jak i finansowego. Opłata wstępna jest już od 0% (lub od 10% w przypadku pojazdów użytkowanych jako taksówki). Maksymalna wartość pojazdu to 300 tysięcy złotych, a maksymalny okres finansowania to 84 miesiące. Pod koniec trwania umowy, auto nie może mieć więcej niż 120 miesięcy. Zabezpieczenie spłaty może być np. w formie weksla in blanco.
Pełna procedura obejmuje – tak jak procedura uproszczona – leasing operacyjny i finansowy. Dodatkowo możliwe jest tu refinansowanie zakupu przedmiotu leasingu w ramach tzw. leasingu zwrotnego, gdzie jedyna różnica polega na tym, że dostawcą przedmiotu leasingu jest leasingobiorca. W takich transakcjach z właściciela przedmiotu staje się on jego użytkownikiem i odzyskuje środki finansowe zaangażowane w zakup tego pojazdu czy urządzenia. W procedurze pełnej opłata wstępna wynosi min. 0% (oraz min. 5% dla pojazdów użytkowanych jako taksówki lub pojazdów nietypowych marek) oraz nie ma ograniczeń maksymalnej wartości jednostkowej pojazdu. Nadal jednak są ograniczenia co do okresu finansowania – maksymalnie 84 miesiące oraz wieku pojazdu pod koniec trwania umowy – nie więcej niż 120 miesięcy. Zabezpieczenie może być np. w formie weksla in blanco.
Ubezpieczenie leasingu – dlaczego warto je wykupić?
Decydując się na leasing auta, warto również pomyśleć o zakupie ubezpieczenia. Oferowane przez nas ubezpieczenie GAP to ochrona dla tych, którzy chcą zabezpieczyć się na wypadek kradzieży auta lub uszkodzenia pojazdu. Wykupując ubezpieczenie GAP, klient ma pewność, że będzie miał środki na spłatę pozostałych rat leasingowych lub zyska dodatkową kwotę na zakup nowego pojazdu. Ubezpieczenie można wykupić w jednej z trzech wersji:
• GAP Fakturowy – ubezpieczenie pokryje różnicę między wypłatą z ubezpieczenia OC lub AC, a wartością fakturową pojazdu,
• GAP Indeksowy – w tym przypadku można liczyć na odszkodowanie w wysokości 30% wartości pojazdu,
• GAP Casco – ubezpieczenie pokryje różnicę między wypłatą z ubezpieczenia OC lub AC, a sumą ubezpieczenia AC, która obowiązywała w momencie zawarcia umowy.