Sprawdź promocje i skorzystaj z finansowania na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.
Więcej
2018-12-21

Leasing to atrakcyjna forma finansowania, z której chętnie korzystają przedsiębiorcy. Oferta skierowana jest nie tylko do firm działających w branży od dłuższego czasu, ale również dla start-upów. To doskonała szansa na ich rozwój z wykorzystaniem zewnętrznego wsparcia finansowego. Sprawdź, czy każda nowa firma ma szansę na otrzymanie sprzętu w leasing. 

Po trzecim kwartale 2018 roku firmy leasingowe sfinansowały produkty na łączną kwotę niemal 58,2 mld zł – tak wynika z danych opublikowanych przez Związek Polskiego Leasingu (ZPL). Zainteresowanie tą formą finansowania widoczne jest nie tylko w przypadku przedsiębiorstw istniejących wiele lat, ale również nowych firm, w tym start-upów. Leasing jest dla nich bowiem szansą na zdecydowany krok w stronę prężnego rozwoju.

Leasing dla nowych firm – procedury

Leasing dla nowych firm jest łatwiej dostępny w porównaniu z kredytem bankowym. Wynika to ze specyfiki tego produktu finansowego – w przypadku leasingu (najczęściej wybieranego przez przedsiębiorców) przedmiot umowy leasingowej pozostaje własnością firmy leasingowej. Ryzyko ponoszone przez leasingodawcę jest minimalne – w razie niewypłacalności leasingobiorcy, zobowiązany jest on do oddania użytkowanego przedmiotu.

Nie oznacza to jednak, że nowa firma nie przechodzi żadnej weryfikacji. Przedsiębiorstwo poddawane jest analizie, m.in. pod kątem wiarygodności. Procedury są uproszczone – szczególnie jeśli firma zdecyduje się wnieść wysoką opłatę wstępną (tzw. czynsz inicjalny).

Jak ubiegać się o leasing na start?

Zastanawiasz się, jak ubiegać się o leasing na start? Chcesz wiedzieć, jakie wymagania są stawiane w przypadku leasingu dla start-upu? Tego rodzaju zewnętrzne wsparcie finansowe oznacza prostą i szybką procedurę. Zakres wymaganych dokumentów to jedynie:

  • złożony wniosek leasingowy,
  • dokumenty tożsamości – w celu weryfikacji tożsamości leasingobiorcy,
  • informacje o przychodzie – jeśli został osiągnięty.

Chociaż każda firma leasingowa działa na podstawie własnej polityki wewnętrznej, procedury zwykle się powtarzają.

Po wydaniu decyzji o przyznaniu leasingu wystarczy, że podpiszesz umowę oraz wpłacisz opłatę wstępną. Następny krok to wydanie przedmiotu leasingowego.

Leasing dla nowych firm – najważniejsze korzyści

Leasing na start to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Poza standardowymi zaletami, np. związanymi z tarczą podatkową, leasing dla start-upów pozwala uzyskać sprzęt potrzebny do prowadzenia biznesu przy jednoczesnym zachowaniu płynności finansowej. Dzięki niemu nie musisz angażować zbyt wielu środków, aby móc korzystać z samochodu niezbędnego do prowadzenia przedsiębiorstwa.

W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na leasing operacyjny lub finansowy. W obu przypadkach przedsiębiorstwo osiąga wiele korzyści podatkowych, które wynikają ze specyfiki konkretnego rodzaju leasingu.

Przykładowo, leasing operacyjny pozwoli Ci na wliczenie w koszty uzyskania przychodu całej miesięcznej raty – część odsetkową i część kapitałową. Natomiast w przypadku leasingu operacyjnego dokonasz odpisów amortyzacyjnych.

Zastanawiasz się nad leasingiem dla start-upu? Skontaktuj się z naszymi doradcami – przedstawią szczegóły oferty leasingu na start.